Таблиця коефіцієнтів. Так низько не падали! Нас обігнали Чехія та Швейцарія – Sport.ua

Дві українські команди зазнали фіаско у матчах єврокубків у мід-вік, і в таблиці коефіцієнтів УЄФА Україна втратила одразу дві позиції.

У вівторок, 23 серпня, столичне «Динамо» на виїзді поступилося португальській «Бенфіці» (0:3) у відборі до Ліги чемпіонів. У четвер, 25 серпня, «Дніпро-1» зазнав аналогічної поразки від кіпрського клубу АЕК Ларнака (0:3) у Q4 Ліги Європи.

В України залишилося 1.900 балів за поточний сезон та у п’ятирічному рейтингу 25.700 пунктів. Це призвело до зниження з 14-го на 16-те місце. Україну одним махом обігнали Чехія та Швейцарія.

16-те місце призведе до зниження представництва в єврокубках з 5 до 4 команд (одна у кваліфікації ЛЧ та три у відборі до Ліги конференцій). Однак можна і потрібно обігнати дискваліфіковану з єврокубків росію, щоб, як мінімум, повернутися на 15-ту позицію, що дає право виставити 5 команд.

У групових раундах єврокубків Україну представлятимуть 3 команди: Шахтар (Ліга чемпіонів), Динамо (Ліга Європи) та Дніпро-1 (Ліга конференцій). Це означає для країни гарантованих 18 матчів восени попереду як мінімум. Потрібно боротися за єврокубкову весну та повертати втрачені позиції.

Вивчимо, скільки клубів залишилося у конкурентів:

  • 11. Сербія – 2 команди (Црвена Звезда у ЛЄ, Партизан у ЛК)
  • 12. Норвегія – 2 команди (Буде-Глімт у ЛЄ, Мольде у ЛК)
  • 13. Чехія – 3 команди (Вікторія П у ЛЧ, Славія та Словацко у ЛК)
  • 14. Швейцарія – 2 команди (Цюріх у ЛЄ, Базель у ЛК)

Ще нижче впасти буде складно, адже у Греції та Хорватії залишилося лише по одному клубу (Олімпіакос у ЛЄ та Динамо Загреб у ЛЧ відповідно). Щоправда, три клуби є у Данії, яка йде 19-ю (Копенгаген у ЛЧ, Мідтьюлланд у ЛЄ і Сількеборг у ЛК).

Цікаво, що лідером сезону став Ліхтенштейн (4.500 бала), єдиний клуб від якого, «Вадуц», успішно пройшов кваліфікацію Ліги конференцій.

Цікаво, що 16-те місце може стати антирекордом України в поточному столітті. Попередньою найгіршою відміткою (після 2000-го) була 15-та позиція у рейтингу 2005 року (див. графіки нижче).

Таблиця коефіцієнтів УЄФА 2023

Поточний рейтинг (впливає на розподіл путівок у сезоні 2024/25)

Рух рейтингу з 2000 до 2010 р.

Рух рейтингу з 2010 до 2024 р.

Інфографіка: Bert Kassies

Source: news.google.com

Залишити коментар